Büyükşehir Belediyesi kenti güzelleştiriyor

7 ayda 2 milyon çiçek dikildi

Büyükşehir Belediyesi, yaz kış aralıksız süren peyzaj çalışmalarıyla Antalya’yı güzelleştiriyor. Büyükşehir ekipleri, son 7 ayda 2 milyon çiçek ekimi gerçekleştirirken, 5 bin 500 ağaç dikti.

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü peyzaj çalışmalarıyla vatandaşların beğenisini topluyor. Antalya cadde ve parklarına son 7 ayda 2 milyon çiçek fidesi diken ekipler, şehri güzelleştirme çalışmalarına kış mevsiminde de devam ediyor. Özellikle Antalya’nın giriş noktalarında yapılan peyzaj çalışmalarıyla kavşaklar rengarenk oldu. Altınyaka, Cezaevi, Otogar Kavşağı, Akdeniz Kent Parkı, İller Bankası, Çalı ve Yeni Aksu Kavşaklarına ve refüjlerine Aslanağzı, Menekşe, Şebboy, Süs Lahanası, Kalendula, Alisyum ve Bellis fideleri dikildi.
Büyükşehir ekipleri, yeşil bir Antalya için ağaç dikimi de gerçekleştiriyor. Havaalanı yolu, Sarısu, Portakal Çiçeği, Toptancı Hal ve Dumlupınar Bulvarı, Altınova Caddesi, 15. Cadde ve 32. Cadde üzerinde 5 bin 500 ağaç dikildi. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda okul bahçeleri ve camilerde de peyzaj düzenlemeleri yapılıyor.
İLÇELER DE GÜZELLEŞİYOR
Büyükşehir ekipleri şehir merkezi dışında ilçelerde de çalışmalarını sürdürüyor. Kaş ve Finike’de 30 bin mevsimlik çiçek dikildi. Demre’de ise orta refüjlere 4 bin 800 metre sulama sistemi yapıldı. Gazipaşa Belediyesi’ne ise sulama sistemi ve parke taşı malzemesi gönderildi. Korkuteli Kavşağı ise yeniden düzenlendi.

Tags Büyükşehir Belediyesi kenti güzelleştiriyor

You may also like...

0 thoughts on “Büyükşehir Belediyesi kenti güzelleştiriyor”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: