Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi’nden Büyükşehir’e ziyaret

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Vekili Yılmaz, Antalya’nın önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek, Çinli turistleri Antalya’ya davet etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Çinli iş adamları ve beraberindeki heyeti kabul etti. Başkan Vekili Yılmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çin ile ilişkilerimiz çok eski tarihe dayanıyor. Son yıllarda Çin ile olan ilişkilerimiz çok ilerledi. Burada dünya çapında ticaretle uğraşan Çinli şirket yöneticilerini ağırlamaktan mutlu olduk. Ticari ilişkileri geliştirmek için elimizden gelen katkıyı sunmaya hazırız. Çalışmalarımızı bir koordinasyon içinde gerçekleştirelim. Başkanımız Menderes Türel’e Çin ile önemli kurulan ilişkilere önem veriyor. Son bir ayda Çin’in 4 şehri ile ticari ve kültürel iyi niyet anlaşmaları imzaladık. Antalya Türkiye’nin önemli bir turizm merkezidir. Çinli turistlerimizi Antalya’yı ziyaret etmelerini bekliyoruz” dedi.

ÇİN KÜLTÜR HAFTASI YAPALIM

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang ise iki ülke arasında ticari, kültürel ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesine önem verdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Özellikle Antalya ile işbirliğini geliştirmek istiyoruz. 2015 yılı Türkiye için özellikle Antalya için önemli bir yıl olacak. G20 Zirvesi Antalya’da yapılacak. Devlet başkanımızda bu zirveye katılacak. Bu zirveye her türlü desteği vermeye hazırız. Gelecek yıl Antalya’da Çin Halk Cumhuriyeti Kültür Haftası etkinlikleri düzenlemek istiyoruz. Bu konuda desteğini bekliyoruz. Ziyarete işadamlarımız ile birlikte geldik. Bu bölgelere yatırım yapılması konusunda karşılıklı fikir alışverişi yapmak istiyoruz.”

Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vekili Abdurrahman Yılmaz, ziyaretin çok verimli geçtiğini belirterek, ilişkilerin karşılıklı geliştirilmesi için görüşmelerin süreceğini kaydetti. Yılmaz, heyete geleneksel Antalya reçeli ve Antalya’yı tanıtıcı hediyeler verdi

Tags Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi’nden Büyükşehir’e ziyaret

You may also like...

0 thoughts on “Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi’nden Büyükşehir’e ziyaret”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: