Laboratuvar Şube Müdürlüğü

İletişim Bilgileri
Adres : Demircikara mah. Dr. Burhanettin Onat Cad. Berna Dedeman Laboratuar Şube Müdürlüğü Kat:1 No:105 ANTALYA
Telefon : (0 242) 321 78 77
Faks : (0 242) 321 46 00
Birim Yöneticisi : Haluk AKDOLUN (Şube Müdürü)
Görev ve Sorumluluklar
(1) Antalya halkının içme suyu gereksinmesini sağlayan pompa istasyonlarından numuneler alınarak bunları titizlikle yasalara, yönetmeliklere ve standartlara uygun olarak ulusal ve uluslar arası metotlar kullanarak analiz etmek.

(2) Çevre kirliliği oluşmaması için kontrol ve önlem almak amacıyla Büyükşehir Belediyesine bağlı birimlerden (kurum içi) veya kurum dışından gelen atık su numunelerinin analizlerini yapmak.

(3) Laboratuvar Şube Müdürlüğü tarafından Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinden alınan ve/veya Resmi, özel, kurum personeli tarafından alınıp Laboratuvar Şube Müdürlüğüne getirilen yüzme havuzu suyu numunelerin analizlerini yapmak.

(4) Büyükşehir Belediyesi sınırları içindeki sahil bandından kurum içi ve kurum dışı kurum, kuruluş, birim v.s. tarafından alınan deniz sularının analizlerini yapmak

(5) Büyükşehir Belediye sınırları içindeki ve dışındaki akarsular, baraj, göl v.s. kurum içi ve kurum dışı kurum, kuruluş, birim v.s. tarafından alınan yüzey suyu numunelerinin analizlerini yapmak.

(6) Gıda maddeleri numunelerinin analizlerini yapmak.

(7) Mücavir alan sınırları içerisinde yer alan yüzme havuzlarının, sağlıklı ve doğru işletilmesi amacı ile yürürlükte bulunan mevzuatlar doğrultusunda denetim faaliyetlerini gerçekleştirmek, numuneler almak ve analizlerinin yapmak.

(8) Yıl boyunca, Antalya Büyükşehir Belediyesi Mücavir alan sınırları içerisinde yer alan kapalı ve açık yüzme havuzlarından alınıp analizleri yapılan numunelerin sonuçları doğrultusunda tesislere mevzuat şartlarını uygulamak.

(9) Meslek Liseleri ve Üniversitelerin Kimya, Gıda, Çevre, Biyoloji v.b. gibi bölümlerinde öğrenim gören öğrencilere staj olanağı sağlamak.

Tags Laboratuvar Şube Müdürlüğü

You may also like...

0 thoughts on “Laboratuvar Şube Müdürlüğü”

Bir Cevap Yazın

su kaçağı | escort antalya | instagram takipçi arttırma | izmir rent a car | izmir havalimanı rent a car | kendin yap|