Lokanta dekorasyon

Farklılık mı yaratmak istiyorsunuz? Farklı şeyler görmek ya da öğrenmek mi istiyorsunuz tamam o zaman bu konuda ben sizlerle birlikte olacağım.

Bugün o lezzetli kokuların geldiği önünden geçtiğimizde bizi içeriye kadar sürükleyen o muhteşem kokuların geldiği lokantalardan bahsedelim biraz hiç kendinize ya da çevrenizdeki bir dostunuza lokanta açma fikri verdiniz mi?

Verdiyseniz de karşı tarafın düşüncesi ne oldu biliyorum bu soruları sizler aklınızda cevaplandırıyorsunuzdur, dilerseniz birlikte lokanta dekorasyon aşamaları neler bunları birlikte araştıralım.

Lokanta içi dekorasyonuna geçmeden öncelikle mekânın nasıl bir yer olacağını belirlemeliyiz ve bu konuda biraz titiz davranmalıyız. Çünkü lokantalar sadece yemek yemek için gidilen yerler değil aynı zamanda huzuru bulmak amaçlı da gidilen yerlerdir.

Evet, mekânımızı bulduk diyelim. Lokantamızın dekorasyon aşamalarında neler yapabiliriz. Tamamen başta mekânı bulurken huzurlu bir ortam olmasına dikkat etmemiz gereken konulardan biri demiştik o zaman iç mekânın insanları dinlendirici bir yapıya sahip olması gerekir.

Mekânımızın oluşum aşamasına gelmişken kullanacağımız aksesuarlar, mobilyalar ve aydınlatmaları belirlememiz gerekmekte mobilya seçiminde çok pahalı veya lüks seçimlerden kaçınmalıyız. Çünkü mekânın iç güzelliğini yansıtmak için rahatlığına mekân içerisinde oluşturduğu enerjiyi atmosferi yakalamak gerekir

Kullanacağımız mobilyaların önemini şu şekilde vurgulamak istiyorum, müşterilerimiz yemek yemek için geldiklerinde çok fazla vakit geçirebilecekleri bir mekân değilse eğer kullanılacak mobilyaların oluşturmuş olduğumuz mekânın çok fazla dışına çıkacak abartı ürünler olmamalıdır.

Evet, iç mekân dedik mobilyalar dedik dekorasyonumuzun en önemli faktörlerinden olan aydınlatmalar, doğru ışığı bulmak ve kullanmak çok önemlidir eğer oluşturacağınız ortamın rahat ve huzurlu bir ortam olmasını istiyorsanız aydınlatmalar gerekli bölümlerde doğru kullanılırsa huzuru birazda olsa yakalamış oluruz.

Yine ortama canlılık kazandıracak bir başka etken ise aksesuar kullanımı, doğru yerde ve doğru bir seçimde bulunduğumuzda mekânımızda daha farklı bir atmosfer oluşturmuş olacağız. Son olarak konuyu toparlamadan önce mekânı daha zengin, huzurlu bezende enerjisi yüksek bir yermiş gibi gösteren renkler doğru renk eksilmiş olan huzuru ve canlılığı sağlayacaktır.

Bunlar bizim düşüncelerimiz ve önerilerimiz söz artık sizde.

Beğen  
Yazar

Etiketler
Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.