Düğün makyajı nasıl yapılır?

Her kadının kusursuz olmasını istediği en büyük gün kuşkusuz düğün günleridir. Hazırlık aşamasında en çok sorulan sorulardan biri de düğün makyajı nasıl yapılır? Sorusudur.

Farklı cilt tiplerine sahip olan kadınlarda elbette aynı makyaj stillerine başvurulmamalıdır. İşte bu noktada makyaj seçimleri açık ten, buğday ten ve esmer ten kategorilerinde yapılmalıdır.

Düğünlerde uzak durulması gereken en önemli nokta makyajda abartıya kaçmamaktır. Çünkü gelinlik ve saç yeterince gösterişli olduğundan, makyajın fazla durmaması gerekir.

Makyaja başlarken, ilk olarak cilt tipine uygun fondöten tercih edilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken uygulama, fondötende mat bir duruş sağlamak ve cilde eşit olarak dağıtımını sağlamaktır. İkinci adımımız ise makyajın olmazsa olmazı göz, yanak ve dudak çevresidir.

Açık tenli kadınlarda, siyah ve kahve tonlarında eyeliner tercih edilmeli ve iki kat maskara ile gözaltı ve üstü desteklenmelidir. Far uygulanmak istenirse fazla yoğun olmamasına dikkat edilmelidir.

Ruj seçimi ise pembe tonlarında, tercihen parlatıcı eşliğinde olmalıdır. Yanak bölgesine bakacak olursak şeftali tonlarında hafif allık dokunuşlarıyla mükemmel bir uyum sağlamak kaçınılmaz olacaktır.

Buğday tenli kadınlarda ise yine siyah eyeliner uygulandıktan sonra bronz veya altın tonlarında hafif far uygulanabilir. Allıkta uçuk pembe tonları tercih edilebilir. Dudak bölgesinde ise dudak tipine uygun dudak kalemi uygulandıktan sonra pembe tonlarında mat ruj seçilmelidir. Dudak kalemi dudakların dolgun ve çarpıcı görünmesini sağlayacaktır.

 

Esmer cilde sahip kadınlara bakacak olursak aslında en kolay makyaj tipine sahip cilttir. Göz çevresine eyeliner uygulandıktan sonra, göz kapağında far yardımıyla dumanlı bir makyaj çekici gözler yaratacaktır.

Elbette bu makyaj çift kat maskara ile desteklenmelidir. Bu makyaja alternatif olarak gri, mor ya da toprak tonlarında gölge yaratılabilir. Yanaklara bakacak olursak bronz etkiyi arttırmak adına kahve ve bronz tonlarında hafif dokunuşlara başvurulmalıdır.

Tam bir uyum sağlamak adına dudaklara, allıkla benzer tonlarda mat ruj seçilmeli veya açık mat pembe tonları denenmelidir. İşlemler sonucunda makyajın akmaması adına makyaj sabitleyici sprey ya da pudra tercih edilebilir.

 

Tüm bu teknikler çerçevesinde elbette kuaför seçimi çok önemlidir. Sizin isteklerine cevap verebilecek kişilere danışın ya da kendiniz yapacaksanız cilt tipi ve göz renginize önem vererek uygulamaya başlayın. Doğru seçimler ile saçınızı ve gelinliğinizi mükemmel makyajınızla tamamlayarak etrafınıza ışık saçabilirsiniz.

Beğen  
Sonraki Yazı
Yazar

Etiketler
  • düğün
  • makyajı
Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.