Squat nedir ve hareketleri

Sporun oldukça çeşitleri olduğunu biliyoruz günümüzde yaygınlaşan bir spor çeşidi olan squart daha çok bayanlar arasında yaygınlaşan bir spor olsa da bu sporu günümüzde artık erkeklerde yapmaya başlamış ve bir çok faydasını görmüştür. Squart sporundan bahsedecek olursak squart nedir ve hareketleri nelerdir? sorusunu cevaplayalım; squart belli bir yerde dizler bükülerek yapılan kalça basen ve baldırı çalıştırmaya ve biçimlendirmeye yarayan bir spor türüdür.

Etkisini düzenli olarak yaparak göreceğiniz sporda günlük olarak artıra artıra yaptığınız zaman daha kolay alışabilirsiniz bacak ve kalçalarınızda sıkılaşmaya ve şekillenmeye yardımcı olur, sarkmaları önler ve harika kalçalara sahip olabilirsiniz. Eğer yediklerinize de dikkat ediyorsanız daha kısa sürede etkisini görebilirsiniz. Egzersizde etkin bir spor olan squart nedir ve hareketleri üzerinde biraz duralım bacaklarımızı az aralık bir biçimde açarak kalçamızı yere doğru indirerek ve başımızı ellerimizle tutarak destek alarak ta yapabiliriz yada ellerimizi ileriye doğru uzatmak kaydıyla çömelip kalkıyoruz bunu her gün düzenli bir şekilde yaparsak zamanla kaslarımız tempoya alışmış olacaktır. Sabırla 1 ayın sonunda kalçalarınızın daha sıkılaştığını görebilirsiniz.

Ayaklarımızı mümkün olduğunca düz karşıya bakıyor olmalıdır dizlerimizi dışarı doğru açmamız gerek kalça yukarı doğru kalkmalı ve belimize dikkat etmeliyiz kurallarına göre yaptığımız taktirde hem istediğimiz sonucu elde etmiş oluruz hem de herhangi bir sakatlık çıkmamasını sağlayabiliriz.

Beğen  
Yazar

Etiketler
  • Squat nedir ve hareketleri
Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.