MODA HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Moda, özellikle kadınların daha çok ilgi gösterdiği ve daha çok takip ettiği bir alandır. Sonuçta ‘moda, moda içindir’. Moda deyince aklımıza daha çok kıyafetler gelmesine rağmen aslında moda, bir insanın dışarıdan görünen her şeyidir. Yani buna saç stili, ayakkabı modeli, oje rengi, aksesuar tercihi ve daha birçok kavram sığdırılabilir.

 

Günümüzde insanlar giyimlerine çok daha fazla dikkat etmektedir. Bunun sebebi de toplum içerisinde belli bir konuma sahip olma isteğidir. Fakat iş yaşamının yorucu ve yoğun temposu nedeniyle modayı takip etmek de o kadar basit ve pratik değildir. Bu nedenle de bu makalemizde sizlere modanın incelikleri ve moda hakkında bilinmesi gerekenler ile ilgili birçok bilgi ve birçok tüyo vereceğiz.

 

  • FİZİĞİNİZDE BEĞENDİĞİNİZ YERLERİ ÖN PLANA ÇIKARIN

Her kadının vücudunda beğendiği veya memnun olmadığı yerler vardır. Kıyafet seçimini yaparken de bu kriterler çok önemlidir. Çünkü bir kadının vücudunu en iyi kendisi bilir. Mesela geniş basenleriniz varsa basen kısmında pile veya fırfır bulunan kıyafetlerden kaçınmalısınız.

 

Eğer ince bir beliniz varsa bu ortaya çıkarmak için bel kısmı daha dar olan kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Bacak boyunuz kısa ise daha yüksek belli pantolon veya etekleri tercih etmelisiniz. Böylelikle aynı anda hem daha cesur hem daha feminen görünebilirsiniz. Zaten bu aralar yüksek beller de çok moda!

 

2-GİDECEĞİNİZ YERE UYGUN GİYİNİN

Bir kadın gideceği yere uygun giyinmelidir. Mesela şık bir restorana gidecek iseniz spor giyim, bu mekân için hiç de uygun olmayacaktır. Sadece gittiğiniz mekâna değil saatine göre de giyinmelisiniz. Örneğin akşam yemeğinde giyeceğiniz ile öğlen vaktinde katılacağınız brunchta giyeceğiniz kıyafetler tabi ki farklı olmalıdır.

 

3-RENKLERİ KOMBİNLEMEDE DİKKATLİ OLUN

Giydiğiniz kıyafetlerin tarzının uyumu kadar renklerinin uyumu da çok önemlidir. Eğer esmer biriyseniz beyaz veya başka açık tonlar cildinizle kontrast yaratacağı için daha hoş görüneceksiniz.

 

Eğer beyaz tenliyseniz özellikle yazın daha canlı renklere yönelmelisiniz. Tabi giydiklerinizin de kendi içlerinde uyumlu olmaları göze daha hoş ve alıcı gelecektir. Eğer dikkat çekmeyi seviyor ve cesur giyinmekten hoşlanıyorsanız kırmızı, bordo ve siyah tonları bir kadını her zaman olduğundan daha alımlı gösterir.

Beğen  
Yazar

Etiketler
  • Moda Hakkında
  • Mode
Bir Cevap Yazın

You must be logged in to post a comment.